Hayata Dair

Yeni Moda Ofis Hediyeleri

 

fiorimo_sevgiliye çiçek gönderimi

Fotoğraf:florart.com.tr

Herkese Merhaba

Bugün ofise gelen yeni moda hediyeler ile ilgili bir yazı yazmak istedim. Öncesinde şöyle bir bakayım bu konu hakkında neler yazılmış dedim. Sözlük entry leri beni çok eğlendirdi.

Kızlar meğer bize gelen o çiçeklerin jestle falan ilgisi yokmuş, ofisteki diğer erkeklere göz dağı vermekmiş asıl sebebi. Entrylerin % 80’i bunu söylüyordu. Biraz haksızlık payı olsa da doğruluk payı da olduğunu düşünüyorum, kızlar bu taktiği bizde uygulayabiliriz, not alın.

Çiçek sepeti mi, Bonny Food mu daha önceydi bilemiyorum ama sanırım onlarla birlikte ofise gelen giden hediyelerin sayısı arttı.

Her özel günde yaptıkları hatırlatmaların yanında geçen sene şu tarihte şu kişiye çiçek göndermiştiniz tekrar göndermek istemez miydiniz diye birde telefon açıyorlar. Sevgilisinden ayrılanlar için biraz nahoş bir deneyim olduğunu düşünsemde beni bir kere bu yöntemle yakalaşmışlardı.

Geçenlerde ofise çok güzel bir çiçek geldi. Çiçek sepetinden çiçek siparişi vermek ne kadar kolay olsa da artık kırmızı incili, kalp şeklindeki vazolardan sıkıldık gibi, gözümüz alternatif bir şeyler arıyor.

Bende alternatif neler var bir bakmak istedim.

Gözüme çarpanlar,

İlk olarak bizim ofsimize gelenden başlayayım.

Bloom and Fresh: Sanırım 16 adet farklı seçenek var sitede, hepsi de birbirinden güzel

Lilyana Flowers: Onları ilk önce instagramda keşfetmiştim, bir çok Instagram ünlüsüne gönderim yapmışlardı çünkü, ama biraz önce siteye girdim ve güllerin yanına macaron koyma fikirlerini çok sevdim, hem göze hem mideye hitap ediyor (!) sunumları çok güzel, bu çiçeklere hayır diyebilecek çok kişi tanımıyorum (!)

Fiorimo Flowers: Bir kova çiçek sizi mutlu etmez miydi? Kova kelimesini her ne kadar o güzel güllere yakıştıramasamda, çiçeklerin geldiği kutular bana kovayı hatırlattı. Ne yani bir kamyon gül gönderince insanlar romantik oluyor da ben o sevimli kutucuklara kova deyince mi olmuyor (?)

Kesinlikle 3 yeni markada baştan sona her şeyi çok güzel düşünmüş ve çok keyifli tasarımlar oluşturmuş.

Türk erkekleri çiçek almaz, romantik değildir tezi ne zaman ki köprü trafiğinde çiçekçiler de satış yapmaya başladığında çürüdü, satamıyorlar olsalardı gelmezlerdi değil mi? Olur da alternatif hediye arayan centilmen beyefendilere bu yazı ulaşır da yardımcı olursa ne mutlu bana.

Herkese Sevgiler

Zeynep

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply