İş Hayatı

Sevdiğiniz işi yapın

sevdiğiniz işi yapın

Selamlar,

Bu hafta instagramda bile bir post paylaşamamışım bırakın ki bloga yazı yazayım ama bugün Cuma  ve benim kafamın en rahat olduğu gün, yarını planlamak gibi bir derdim yok, gönül rahatlığıyla kendime vakit ayırabilirim.

Instagrama son koyduğum postta da bugün biraz yoğun bir hafta olacak galiba demişim, yoğun mu? Yoğun kelimesi biraz mütevazı kaldı galiba. İçime biraz doğmuş ama bu kadar konduramamışım !

Çarşamba günü şirkete Global COO nun geleceğini öğrendim, sonra benimle de toplantısı olacağını…

Bu tarz toplantılar öncesinde çok hazırlık gerektirse de benim içim çok öğretici oluyor, sizden çok daha üst pozisyonda birinin bakış açısını öğrenmek, size farklı yönlendirmelerde bulunması, vizyonunuzun gelişmesinde önemli.

Bu tarz toplantılar aslında aynı zamanda sizin elinize yılda en fazla bir iki kere geçecek bir şans da veriyor. Departmanınızla ilgili taleplerinizi, kariyeriniz ile ilgili planlarınızı, yapmak istediğiniz işler için bütçe almanızı sağlayabileceğinden, iyi hazırlanmak önemli.

Sunumlarından 2 gün önce işlerini bitiren herkese gıpte ile bakmışımdır, ben o son dakikaya kadar editleyenlerdenim. O yüzden bu hafta sonunu çoğunlukla evde geçirmeyi planlıyorum, ama Pazar gününün son saatleri muhtemelen saçlarıma maşa yaparak, ne giysem diye düşünerek, ojelerimi tazeleyerek geçecektir.

Bu hafta neredeyse her gün 9 dan sonra eve gelmiş olsam da şu anda hala bloga yazı yazabilecek enerjiyi bulabiliyorum. Bunun sebebi yaptığım işten keyif alıyor olmak.

Ben kariyerime çok sevdiğim bir işle başladım ama sonra çok iyi bir marka olduğu için farklı bir pozisyonda bir işe girdim ama sanırım daha ilk haftadan bu benim istediğim şey değil dedim. Hatta bazı sabahlar ofisimiz 14. katta olduğu için çok mutlu oluyordum, ya 1. Katta olsaydı, yukarı çıkmak benim için yalnızca 1 dk sürecekti (?)

Bir işte başarılı olmanın en önemli sırrı sevdiğiniz işi yapmak, işte o zaman geç saatler de, hafta sonları da sizi yormayacaktır.  Sevmediğiniz işte en fazla işinizi iyi yaparsınız ama fark yaratabilmek için yaptığınız işi tutku ile yapıyor olmanız gerekir.

Yanlış bir başlangıc yaptığınızı düşünüyorsanız bile mutlaka çıkış için bir yol arayın, çünkü bir çok iş veren deneyimden çok tutkuya bakıyor. İşte bende zaten o sayede bir sene tamamen bambaşka bir şey yapmışken, yine o çok sevdiğim işime dönebildim.

Şu hayatta en kötü şey seçeneklerinizin olmadığını düşünmek, bunu kendinize yapmayın.

Herkese sevgiler,

Zeynep Tuncay

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply