Hayata Dair

Parlat…

 

Parlat

Her şeyin iki arada bir derede olduğu bir dönem… Bu yazıyı da iki arada bir derede sürdüğüm ojelerim bozulmasın diye yavaş yavaş yazıyorum.

Her zaman kendime verdiğim mesaj işe güce fazla dalıp da kendini çok unutma oluyor ama pratikte her zaman uygulanamıyor. Buara da işte o zamanlardan biri. There is no much fun in my life right now (!)

Bu yazımın ilham konusu Nil karaibrahimgil’in yeni şarkısı, Gençliğime sevgilerimle.

2006- 2008 arası gibi sanki ‘dear 30 years old me ‘ , ‘sevgili 30 yaşımdaki ben’ isimli çok başarılı  bulduğum bir reklam kampanyası vardı.

Sonra Türkiye’de bir ajans bana bu firki satmaya çalıştı, onlara bu fikrin orjinal olmadığını söylediğimde ısrarla savundular ama üzgünüm orjinal değildi.

Nil Karaibrahimgil’in yeni şarkısı da aslında yine aynı fikirden yola çıkıyor ama bence burada orjinal olan şey ise kitabını bu şarkı ile tanıtması. Zaten Nil Karaibrahimgil’in orjinal olmadığını düşünen yoktur herhalde. Düşünceleri, hayat tarzı, şarkıları ve muhteşem güzelliği ile kesinlikle çok orjinal.

Hangi dünyada yaşıyorsun diyebilirsiniz ama ben Nil Karaibrahimgil’in kitabı olduğunu bu şarkı ile öğrendim. Okuma istediği de oluşmadı değil ama kitap okumakta bir süredir çok başarılı değilim şuandaki en büyük keyfim Udemy den kurs alıp, onları izlemek. Kitaplar alınıyor ama bir türlü bitirilemiyor, emekli olunca artık (!) 65 yaşında mı emekli olunuyordu (?)

Gelelim Gençliğime Sevgilerle şarkısına, kesinlikle çok motive eden, ışık verebilecek, bir çok yeni karar aldırabilecek çok keyifli bir şarkı.

Benim bu şarkıdan kendim için aldığım pay ise ‘Parlat’ oldu.

Yaptığın her şeyi, gittiğin her yeri, her dokunduğunu Parlat.

Böyle anılmayı  istemez misiniz?

Karşılaştığınız kişilere kocaman bir gülümse vererek onların gününü parlatabilirsiniz.

Unutmayın gülümsemek bulaşıcı, ne verirseniz onu alırsınız

Bir noktada sıkıştığını gördüğünüz kişiye yardım ederek onun o anını parlatabilirsiniz

Kendinize iyi davranarak, hatalarınızı cezalandırmayarak hayatınızı parlatabilirsiniz

Bazılarına ise sadece vakit ayırarak onların zamanını parlatabilirsiniz.

Herkese bol parlatmalı keyifli bir hafta sonu dilerim.

Zeynep Tuncay

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply