Gardırop Tüyoları

Mom Jeans Trendi

Merhaba,

Şu aralar, kış bitiyor da bahar geliyor gibi sanki. Bir çok marka sezonu açtı, baharı müjdeleyen kıyafetler ile vitrinlerini yeniledi.

Tabi ki bende her bayan gibi her mevsim geçişinde gardrobunda hiç birşeyi olmadığını düşünenlerdenim (!)

Ayrıca buaralar çok çalıştığımı ve yakında bir alışveriş turuna çıkmam gerektiğini düşünüyorum.

Bahara girerken mutlaka gardrobumda yerini almasını istediğim bir kaç trend var. Bunlarda biri ‘mom jeans’ bu trend, iddialıyım erkeklerin nefret ettiklerinden olacak ama biz bayanlar yine de yakışsada yakışmasa da giyeceğiz.

Peki ‘mom jeans’ nedir? Mom jeans yüksek belli, tam oturmayan, relax fit, çoğu zamanda üstten daha geniş başlayarak paçalarda daralan pek cici bir denim pantolon modelidir.

Özellikle yırtık yıkamalı olanlar bence kesinlikle yazın kurtarıcısı olacak.

Iş yerimde kıyafet konusunda çok ciddi kısıtlamalar olmadığı için dolabıma en az iki tane girecek diye düşünüyorum.

Bu parça dolabıma girmeden önce biraz styling önerisi almak istedim ve  araştırdım, en sevdiğim lookları da sizinle paylaşmak istedim

mom jeans trendi

mom jeans modelleri

Ben mom jeanslerin en çok düğmesi derin açılmış gömlek veya basic tişörtlerle kombinlenmiş halini sevdim.  Çok ince ve uzun bir vücut yapım olmadığı için genelde topuklu ayakkabılar ile kombinlemeyi tercih edeceğim, yine bu bahar çok fazla göreceğimiz bağcıklı topuklu ayakkabılar ile de mükemmel durabilir.

Sıra alışverişe gelirse önce internette ‘mom jeans online satış’ diye bir arama yaptım. Oxxo’yu tebrik ederim bu terimle arama yapılacağını düşünen tek marka onlar olmalı ki arama sonuçlarında ilk sayfada yalnızca onları gördüm.

Tabiki Zara ve Mango bu trendi kaçırmış olamazdı.  Her ne kadar ürünlerini ‘mom jeans’ olarak adlandırmamış olmasalar da, biraz araştırma ile en sevdiklerimi seçtim.

mom jeans modeli

Zara

Mom jeans model

Sol: Zara, Sağ: Oxxo

mom jeans kombin

Mango

En favorilerim Zara’da, özellikle armalı olana bayıldım, kesinlikle gardrobuma girecek ama Mango’da da çok uygun fiyatlara güzel alternatifler var, özellikle bu trendi denemek ama çok da cesur olmak istemiyorsanız yırtık yıkamalı olanlardansa Mango’nun Kısa Paçalı Nancy’si tam size göre.

Zara’nın online alışverişi olmadığından sanırım dolabıma giren ilk ‘mom jeans’ Mango’dan olacak.

Sizin bu trend hakkında ki düşünceleriniz neler?

Sorsam söyler misiniz?

Zeynep Tuncay

No Comments

Leave a Reply