İş Hayatı

Hayatımızdaki Huysuz Şirinler

Hayatımızdaki huysuz şirinler

Bugün haftanın yorgunluğunu evde dinlenerek geçirmek istedim. Kafamda bazı planlarım vardı bugün ile ilgili; bloga yazı yazmak zaten vardı ama bu konu değildi, biraz bana ilham verebilecek şeyler okumak, Steve Jobs için çekilen ikinci filmi izlemek, Udemy den aldığım online kursa devam etmek, canım isterse sahile inip kahve içmek gibi.

Linkedin i açtım, influencer olarak – (etkileyici – bilemedim Türkçe ne demeli ) takip ettiğim kişilerin paylaştıklarını okumak istedim. Sonra gözüm bir yazıya takıldı okuyayım dedim.

Türkiye’nin çok önemli yayın şirketlerinden birinin Pazarlama Direktörü , yine Türkiye’nin en önemli bankalarından birinin pazarlama iletişimine saydırıyor. Pardon?  Sen Kimsin?  demek istedim- tabi ki temsili olarak.

Kesinlikle ikinci paragrafa başlayamadım. Ben bu tarz yazıları inanılmaz gereksiz ve cüretkar buluyorum. Başka bir şirketin pazarlama iletişimine bu kadar kafa yoracağına bence kendisininkine yorsa daha hayırlı olurdu. Bir şirketin iç dinamiklerini bilmeden, koşullarını bilmeden dışarıdan eleştirmek kolay.

Kadının kadına yaptığını kimse yapmaz derler ya, sektördekinin sektördekine yaptığını da kimse yapmıyor.

Yazıyı okurken herhalde bu kadının o pozisyonda gözü var dedim ki, oradakinin rahatını bozuyor. Bırak o markanın iletişim stratejisini, markanın müşterisi eleştirsin, bin türlü yolla yapabilirler bunu, tabi sende eleştir ama markanın müşterisi olarak, altına bangır bandır title ını yazarak değil.  Ne manaaaa? Demek istiyorum.

İllaki pazarlama iletişimi hakkında yazmak istiyorsan iyi örnekleri anlat ki bizde senden bir şeyler öğrenelim, feyz alalım. Başkalarını yererek prim yapmak çoktan out olmadı mı? Hangi şirket üst pozisyonlarından birinde negatif odaklı, başkasının açığını arayan, buldu mu da onu parlatan bir yönetici ister ki? Böyle şeylere vakit bulabiliyorsa bence o kişinin fazlaca boş vakti var demektir.

Beni de bu güzel Cumartesi sabahı huysuz şirine döndüren bu hanım efendiye selamlar olsun.

Herkese güzel hafta sonları

Sevgiler

Zeynep Tuncay

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply